A HÁZASSÁG, EGYSÉG
SZRTI - Audie 2011.02.15. 00:22
Mert egy házasság nem csak szép és boldog napokból áll, hanem sok-sok küzdelemből, lemondásból is, és gyakran külső, belső csatákat is meg kell vívni. Már pedig csak vállvetve, egymás mellett kitartva a végsőig, lehet sikerrel felvenni a harcot. Ez pedig csak úgy működik, ha egymás iránt teljes a bizalom, a tisztelet és megbecsülés, és maximális az őszinteség. A kitartáshoz a becsületen kívül szeretetre és egy életre szóló elkötelezettségre van szükség. Ha mindez megvan a házastársakban, akkor az élet viharában, a mindennapok kisebb nagyobb harcában is egyként tudnak győzedelmeskedni. Sosem lehet őket egymás ellen fordítani, szétválasztani, de legyőzni sem!Csak az ilyen kapcsolat a biztosíték arra, hogy a gyermekeinket tisztességgel neveljük fel, és szüleinkről, öregeinkről gondoskodjunk, és megóvjuk egymást bármilyen kísértéstől, támadástól. Az ilyen családok valóban alapkövei a tágabb értelemben vett családnak, a nemzetnek, a hazának.
A HÁZASSÁG, EGYSÉG
A napokban hallottam, hogy a szerelmet vizsgálva megállapították, hogy a szerelem nem más, mint a test kémiája, azaz kémiai folyamatok eredménye. Valamint, hogy ez a hatás nagyjából 3 évig tart. Nem tudom, hogy valóban 3 évig tart-e ez az érzelem, amit szerelemnek nevezünk, de azt tudom, hogy valóban halványul egy idő után, és helyét egy másik érzés veszi át, a SZERETET. Mely a szerelemnél is tartósabb érzés.
|
|
Manapság a házasságok ritkán tartósak. Divatos elválni, ha már kiábrándult egymásból a szerelem elmúltával a pár. Vagy ha olyan partnert talál egyikük, mely ezt az érzést erősebben felkelti. A házasság tartósságát tehát nem a szerelem erőssége határozza meg. Bár hallottunk már olyan (s talán nem is annyira ritkán előforduló) esetekről, amikor a szerelem a sírig elkísérte a házastársakat. A szeretet azonban mindig így működik.
A válások és szakítások nagy számát úgy gondolom, leginkább az elhibázott, párválasztás okozza. Erre már csak rátesz egy lapáttal az, hogy a megromlott, vagy romló félben lévő kapcsolatot meg sem próbálják rendbe tenni.
Ennek oka, hogy hiányzik az emberekből a problémamegoldó készség, a kellő empátia és az eltökéltség. A kapcsolatból pedig, a valódi és kölcsönös szeretet, a megbecsülés, és a tisztelet
|
Hiszen, ha csak elvárásokkal lép egy kapcsolatba valaki, és elfelejt a társára odafigyelve adni is, akkor az a kapcsolat törvényszerűen egyenlőtlenné, instabillá válik. Így már a kezdetén halálra van ítélve.
Fontos, hogy mindenki először is saját magát ismerje meg, tisztában legyen értékeivel és hiányosságaival, vagy más szóval előnyös vagy hátrányos belső- külső tulajdonságaival. S ha mindezeket felismerte magában, a következő lépésben törekednie kell a rossz tulajdonságok kiküszöbölésére, a jó tulajdonságok erősítésére. Majd ezek ismeretében kell megfogalmazni elvárásait, igényeit önmagával s jövendő párjával szemben.
|
Ezt követően, ha már tudjuk, hogy milyen társra vágyunk, s cserében mit adhatunk, így a társkeresés, párválasztás is meglapozottabb lesz. Amikor rátalálunk a jövendő társra, akkor már könnyebben el tudjuk dönteni, vajon megtaláltuk-e azt, akire valóban vágyunk.
S csak, ha már önmagunkkal tisztában vagyunk, ezt követően szükséges a jövendő társunk tulajdonságait megvizsgálni. De nem csak abból a szempontból, hogy ő vajon rendelkezik-e mindazon tulajdonságokkal, melyet mi kívánunk, hanem azt is meg kell vizsgálnunk, hogy azok a tulajdonságai, melyek számunkra nem kívánatosak, vajon javíthatók-e, vagy kezelhetők-e, elfogadhatók-e egyáltalán számunkra.
|
|
S ha mindezen kérdéseket tisztáztuk magunkban, akkor következik a legnagyobb próbatétel. Meg kell vizsgálnunk azt a kérdést is, hogy vajon mi magunk rendelkezünk-e a választottunk számára fontos és elvárt előnyös belső és külső tulajdonságokkal. Valamint tudunk-e javítani az általa nem kedvelt, vagy nem elfogadható tulajdonságainkon.
Ha a pár kellően megismeri egymást, ami bizony, hosszabb időbe telik és sok együttlétet, beszélgetést, odafigyelést kíván, akkor ezekre a kérdésekre mindketten megkapják a választ.
Tehát az elsietett esküvő, vagy összeköltözés legtöbbször elhibázott lépés, mely hamar vitát, veszekedést hoz. És a kapcsolatról hamarosan kiderül, hogy mindkét "fél más lovat akart". Vagy épp párjának ezt vagy azt a tulajdonságát nem hajlandó, vagy nem képes tolerálni.
|
|
Amikor pedig döntésre jutottunk, és úgy érezzük, hogy megtaláltuk az igazit, azt a társat, akivel leélhetünk egy életet, akkor jönnek az igazi nehézségek, melyek a kapcsolatunkat próbára teszik.
Mert egy házasság nem csak szép és boldog napokból áll, hanem sok-sok küzdelemből, lemondásból is, és gyakran külső, belső csatákat is meg kell vívni. Már pedig csak vállvetve, egymás mellett kitartva a végsőig, lehet sikerrel felvenni a harcot. Ez pedig csak úgy működik, ha egymás iránt teljes a bizalom, a tisztelet és megbecsülés, és maximális az őszinteség. A kitartáshoz a becsületen kívül szeretetre és egy életre szóló elkötelezettségre van szükség
|
Ha mindez megvan a házastársakban, akkor az élet viharában, a mindennapok kisebb nagyobb harcában is egyként tudnak győzedelmeskedni. Sosem lehet őket egymás ellen fordítani, szétválasztani, de legyőzni sem!
Csak az ilyen kapcsolat a biztosíték arra, hogy a gyermekeinket tisztességgel neveljük fel, és szüleinkről, öregeinkről gondoskodjunk, és megóvjuk egymást bármilyen kísértéstől, támadástól.
Az ilyen családok valóban alapkövei a tágabb értelemben vett családnak, a nemzetnek, a hazának.
|
Audie
|